Czegoś więcej

Czy Bóg mówi? Tak. Przez Biblię, ludzi, sytuacje, tragedie itp. Wiemy to, ale szukamy czegoś więcej, jakkolwiek to dziwnie brzmi. Bo przecież mamy konkretne pytania, dylematy, wątpliwości, problemy itp. Potrzebujemy wtedy jakiejś konkretnej wskazówki z Góry. Powiedz mi, Boże: co mam robić? Pomóż mi…

Myślę, że to czego szukamy tkwi w naszej osobistej relacji z Bogiem. W tym na ile jest dla nas bliski. Są ludzie w naszym życiu, z którymi budujemy/zbudowaliśmy taką relację, że komunikaty, które między sobą wymieniamy, są zrozumiałe tylko dla nas dwojga, nawet jeżeli siedzimy w szerszym gronie. Czasem jest to takie, a nie inne spojrzenie, jakieś zdanie czy słowo. Niby rozumie to całe towarzystwo, ale prawdziwy sens rozumiesz tylko ty i ta dana osoba.

Dzieje się tak, bo się poznaliście/poznajecie, rozmawiacie, macie kryzysy lub dobre czasy. Wiecie o sobie dużo, więcej niż inni. I pewne rzeczy są tylko wasze.

Myślę, że podobnie jest z Bogiem: zna mnie i ja staram się Go poznawać. Mówi do mnie tak, żebym konkretnie ja to zrozumiała. Mówi do mnie bardzo konkretnie, ale żeby to naprawdę usłyszeć, trzeba wsłuchać się w siebie, być uważnym i otwartym, cierpliwym. Trzeba czasu, trzeba poczekać… No i trzeba Ducha Świętego.

Autor

druga

Mam na imię Asia. Mam 34 lat .Mieszkam w Elblągu. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce dlatego poruszam się na wózku. Posiadam licencjat z polonistyki i magistra z dziennikarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *