„Kajdany” na duszę.

Wolność- walczymy o nią i korzystamy z różnym skutkiem . Ale czy wiemy, czym wolność jest naprawdę? I gdzie jej szukać? . Czy naprawdę jesteśmy wolni?

Gdy wbrew „całemu światu” podejmujmy decyzję na „tak” choć ludzie mówią : „nie rób tego, bo to źle się skończy…” Albo gdy idziemy za „tłumem”, bo większość tak robi, a ja przecież nie chcę być gorsza nawet kiedy inaczej myślę czy czuję.

Często nawet jeśli wierzymy w Boga , boimy się mu oddać nasze życie lub oddajemy Mu tylko pewne obszary. Boimy się za Nim pójść. Boimy się, że nam odbierze to co mamy „ fajnego” . Po prostu obawiamy się, że Bóg zabierze nam wolność po przez np. dekalog.

Jednocześnie oddajemy nasze życie rozmaitym bożkom. Uciekamy w alkohol, narkotyki, seks . Wchodzimy w różnego rodzaju zniewolenia. Zakładamy „kajdany” na duszę.

Bóg daje nam wolność, której nikt nie jest wstanie nam odebrać, wtedy wolność jest w nas .

Dla mnie wolność to dar, z którego trzeba się nauczyć korzystać. Dekalog to nie jest lista zakazów tylko propozycja drogi, która prowadzi mnie do prawdziwego szczęścia. Czy nie tego pragniemy, szczęśliwego życia?

„ Wszystko mi wolno , ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno , ale ja niczemu nie oddam się w niewolę, Ja chcę być wolna.”

Autor

druga

Mam na imię Asia. Mam 31 lat .Mieszkam w Elblągu. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce dlatego poruszam się na wózku. Posiadam licencjat z polonistyki i magistra z dziennikarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *