Czas

„ Im bliżej jesteś Boga, oddalasz się od ludzi”. Takie zdanie usłyszałam podczas spowiedzi. Czy to oznacza , że wybierając Boga, wybiera się samotność? Myślę, że nie. Stawiasz Boga na pierwszym miejscu. Na jakiś czas „odpuszczasz” sobie znajomych lub oni „odpuszczają” ciebie. Po prostu jest to czas weryfikacji całego życia, w tym wszystkich znajomości .

Boję się wielu rzeczy. Strach przed samotnością, miał wpływ na wiele moich decyzji. Powodował, że wiele znajomości „sklejałam” na siłę. Byle bym nie została sama, bo to tragedia…Dzisiaj staram się patrzeć na samotność inaczej .

Jest to czas dla mnie. Daje przestrzeń do zmian. Pozwala nabrać dystansu do przeszłości. Do tego co mnie przerasta. Przez co staję się bardziej obiektywna w ocenie minionych zdarzeń . Nie skupiam się na fragmencie, a widzę całokształt. Dobrze obrazuje to przykład mapy. Gdy stoimy blisko niej, widzimy tylko fragment. Jeżeli chcemy zobaczyć całą mapę , musimy spojrzeć z odpowiedniej odległości.

Samotność uczy też zaufania i cierpliwości. Można przekonać się , komu naprawdę zależy na tobie i za kim ty tęsknisz . Kto akceptuję to jak się zmieniasz, jak zmienia Cię Bóg.

Autor

druga

Mam na imię Asia. Mam 31 lat .Mieszkam w Elblągu. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce dlatego poruszam się na wózku. Posiadam licencjat z polonistyki i magistra z dziennikarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *