A ja powiem…

Ostatnio zastanawiałam się nad pewnymi zwrotami, które są powszechnie znane i chętnie powtarzane, ale czy do końca rzeczywiście są prawdziwe? Moim zdaniem: zależy…

„Nigdy nie mów nigdy”- a ja właśnie w pewnych kwestiach powiem: nigdy. Dlatego, że znam siebie i w tym moim życiu trochę przeżyłam, z wielu sytuacji nie skorzystałam (a mogłam), z paru też rzeczy zrezygnowałam, co na tamten moment byłoby pewnie fajne i przyjemne…

Nigdy nie wykorzystałam/nie wykorzystam wiedzy o drugim człowieku, by mu uprzykrzyć życie (nawet jeśli czułabym się zraniona).

Nigdy nie spróbowałam/ nie spróbuję marihuany lub innych narkotyków, nawet z ciekawości… Przeżywanie życia na trzeźwo czasem boli…, ale tylko tak można doświadczać jego blasków i cieni w pełni. Można naprawdę żyć.

Nigdy nie knułam i nie będę knuła jakichś intryg, by coś lub kogoś zdobyć. Kłamstwo i krzywda drugiego człowieka to beznadziejny fundament, który wcześniej lub później runie… Tylko na prawdzie można zbudować coś trwałego i pięknego.

„Idź za głosem serca” – owszem… tylko co my w tym sercu aktualnie mamy … i do czego ten „głos” nas namawia? Bo jeżeli np. do rozwalenia komuś małżeństwa czy związku to coś jest nie tak… a to co czujemy to nie jest miłość… Poza tym serce powinno „współpracować” z rozsądkiem.

Pan Bóg daje zawsze wybór miedzy dobrem, a dobrem. Jeżeli mamy wybrać między dobrem, a grzechem to to nie pochodzi od Boga…

Podobnie uważam jeśli chodzi o zdanie: „ o miłość trzeba walczyć”. Nie do końca … Zdarzają się sytuacje, gdzie kierując się miłością trzeba odpuścić, zrezygnować… Właśnie dlatego, że nam zależy na dobru i szczęściu ukochanej osoby.

Jeśli kogoś kochasz daj mu wolność. Gdy wróci -zostanie z Tobą na zawsze. Jeśli nie wróci, nigdy nie był Twój.”

Autor

druga

Mam na imię Asia. Mam 31 lat .Mieszkam w Elblągu. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce dlatego poruszam się na wózku. Posiadam licencjat z polonistyki i magistra z dziennikarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *