Ale kocha

„ Esencją miłości jest wolności”

Często boimy się Boga, ale nie tego , że nas pokara , tylko tego że odbierze nam wszystko na czym budujemy swoje życie , że stracimy kontrole .. Ale czy na pewno ją mamy ?

Boimy się, że ograniczy nam wolność. A przecież nikt bardziej niż właśnie On ją szanuje.  Wzresztą sam nam dał wolność , na którą tak często się powołujemy.

Często mylimy przyjemność ze szczęściem. I to co robimy, z racji naszego prawa do wolności, to nas ostatecznie zniewala i czasem krzywdzi innych.

Kościół Katolicki niczego mi nie zabrania. Bóg niczego mi nie zabrania. Proponuje… Tak często Jezus zaczyna zdanie od – „jeśli” . Daje wybór, a przecież mógłby inaczej , bo wszystko może , ale kocha…

 

Autor

druga

Mam na imię Asia. Mam 31 lat .Mieszkam w Elblągu. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce dlatego poruszam się na wózku. Posiadam licencjat z polonistyki i magistra z dziennikarstwa.

Jeden komentarz do “Ale kocha”

  1. Tylko, że „jeśli nie…”, to straszy Piekłem.
    Prawdziwa wolność wyboru jest wtedy, kiedy wszystkie opcje są podobnej jakości. To jest jak z wakacjami w Polsce: nie da się wyjechać jednocześnie nad morze i w góry – trzeba wybrać, ale żadna z opcji nie jest sama w sobie zła.
    Pomiędzy Niebem a Piekłem nie ma takiej „równowagi jakości”, więc wybór nie jest prawdziwie wolny – wybór opcji niezgodnej z oczekiwaniami skutkuje funkcjonalną karą. To tak, jakby Ci ktoś kazał wybierać: jedziemy nad morze, albo lądujesz na bardzo długi czas w ciemnej piwnicy.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *